Ultra TEC® ve Kalın Taret

Kalın taretli makineler için Mate’in geliştirdiği Ultra TEC takımlama sistemi sayesinde; kullanım süreleri uzatılmış ve takım harcama giderleri minimuma indirgenmiştir.

A ve B istasyonlarında hem zımba hem de kovan üzerinde açılmış yağlama kanalları sayesinde; sürtünmeden dolayı meydana gelen aşınmalar minimum seviyeye indirgenmiştir. C, D ve E istasyonlarında kovan üzerinde bulunan yağlama kanalları büyük istasyon tutucuların ömürlerini arttırmaktadır. 11mm‘ye kadar zımba taşlama imkanı sağlayan sistem, hiçbir alet kullanmadan boy ayarı yapabilmenize imkan tanımaktadır. Zımba malzemesi olarak M2 ve M4 takım çeliğinin kullanılması, ekstra sertleştirme ve opsiyonel olarak titanyum alaşımlı kaplama seçenekleri ile taşlama sürelerini uzatarak, vuruş sayılarının arttırılması sağlanmıştır. İstasyonlarda kullanılan kovanlar, üretim aşamasında ekstra sertleştirme (nitridasyon) ısıl işlemi uygulanarak 65HRc sertlik değerine ulaşılmaktadır. Böylece kovan ömürleri ve makine taretinin kullanım süreleri arttırılmıştır.

Zımbanızı farklı açılarda kullanabilmenize olanak sağlayan Ultra TEC sistem, kullanım alanına göre kaliteden ödün vermeden daha ekonomik çözüm seçenekleri sunmaktadır. Daha detaylı bilgi almak için internet sitemizi inceleyebilir ve bizleri arayarak projenize uygun ortak çözümler bulabilirsiniz.