SUPERMAX™ ve MAXIMA™ Zımba Kaplama

Supermax Kaplama:

Mate için özel olarak geliştirilmiş olan ve en son nano-katman teknolojisi kullanılarak uygulanan yeni nesil kaplamadır. Özellikle panç pres takımları için formüle edilmiş olan SuperMax’ın daha sert ve yoğun yapısı, kaygan bir kaplama yüzeyi oluşturarak aşınma direncini arttırır ve sürtünme katsayılarını %20 oranında düşürür. Sürtünmenin azalması, bölgedeki ısınmayı azaltır, daha az sıvanma olur ve takım ömrü uzar. SuperMax özellikle yapışma kaynaklı aşınmaya neden olan uygulamalarda etkilidir. Ayrıca kesici takımdaki yüzeyin kayganlığının arttırılması, 90 derece veya daha küçük keskin köşelere sahip şekillerde fayda sağlar.

Yapılan testlerde, uygulamaya bağlı olarak, piyasadaki özel kaplama çeşitlerine oranla 2 ile 8 kat daha iyi sonuç verdiği gözlemlenmiştir. SuperMax™ kaplama M4PM™, M2  ve Durastee™ malzemeler üzerine uygulanabilir.

 

Maxima™ Kaplama:

Zirkonyum – Titanyum – Nitrür ‘ den oluşan; sert, aşınma direnci yüksek ve kayganlık veren çok katmanlı bir kaplamadır. Metal ile zımba arasında bariyer oluşturarak, eşsiz kayganlık kabiliyeti sayesinde sıyrılma içlemini mükemmel bir şekilde kontrol altında tutar. Panç işleminde, zımbanın malzemeden sıyrılması sırasındaki sürtünmeyi; sert, aşınmaya dirençli ve kaygan yüzeyi sayesinde azalttığı için, yapışma kaynaklı aşınmaları en aza indirmek için mükemmeldir.Ayrıca kesici takımdaki yüzeyin kayganlığının arttırılması, 90 derece veya daha küçük keskin köşelere sahip şekillerde fayda sağlar.

Yapılan uygulamalarda, kaplamasız takımlara göre 2 ila 10 kat daha fazla ömür elde edildiği gözlemlenmiştir. SuperMaxkaplama M4PM, M2  ve Durasteel malzemeler üzerine uygulanabilir.

 

Kaplama 3000&5000 Serisi Al Galvanizli
Çelik
Paslanmaz
Çelik
Soğuk Çekilmiş Çelik Vinil Kaplı Malzemeler Fiberglas
SuperMax

X

X X X X X
Maxima

X

X X

X