New Standard Üst Kalıplar

New Standard Üst Kalıplar

Tüm Wila üst tutucu sistemler ile uyumlu kalıplar, tutuculara uygun olarak tasarlanmış, Safety-Click® veya güvenlik pinli olarak üretilirler. Safety-Click; Wila’nın geliştirdiği bir sistem olup, 12,5kg ağırlığa kadar her kalıp için tırnak aksamlı düğmelerden oluşan bir mekanizma ile kalıpların tutucuya bağlanmasını ve çıkartılmasını kolaylaştırır. Safety-Click yardımıyla kalıplarınızı istediğiniz yerden çıkartıp istediğiniz bölgeye takabilirsiniz. Ayrıca kalıplarınızı projenize göre çift yönlü olarak kullanabilirsiniz.

 

New Standard kalıplar; özel bir CrMo çelik alaşımından üretilmektedir. Özel alaşımlı çelik, kütükler halinde fabrikaya getirildikten sonra istenilen uzunluk ve ölçülerde kesilir. Daha sonra indiksyon sertleştirme (Deephardening®) ısıl işlemi uygulanarak malzeme dayanımı maksimum seviyeye ulaştırılır. İndiksyon sertleştirme ısıl işlemi sayesinde, kalıplar üzerinde en fazla kuvvete maruz kalan bölgeler; yüzeysel olarak değil, malzeme derinliklerine kadar nüfuz edilerek güçlendirilirler. En son işlem olarak tolerans ayarlarının ve kontrolünün yapılması; kalıpların kusursuz son şeklini almasında önemli bir unsurdur.

New Standard Alt Kalıplar

Dişi yataklar da üst takımlar gibi, büküm noktalarında, indiksyon sertleştirme işlemine tabi tutulmaktadır. Bu sayede destek noktaları kolay aşınmaz ve takımları çok uzun yıllar kullanabilirsiniz.

V-Lock® dizayn sayesinde, alt kalıpların, üst kalıplara göre hizalaması mükemmel bir şekilde gerçekleşir. Kalıp alt kısmındaki kanala, şekilleri özel dizayn edilmiş pinler yerleşerek, X ve Y eksenindeki tam hizlamayı gerçekleştirmiş olur.