CO2 Aynalar

Büyük yatırımların yapıldığı lazer kesim makineleri için; dünya üzerinde birkaç firma tarafından kullanılan çinko selenyür (ZnSe) bileşenlerinden imal edilen, OphirOptics  güvencesi ile, plano-convex ve meniscus lenslerin üretimi yapılmaktadır.

 

Kimyasal olarak çinko ve selenyumdan kompozit olarak üretilen lensler, CO2 lazer ışınlarının lens üzerinden geçişlerinde yüksek seviyede saydamlık sağlayarak, lazer ışınının gücünü düşürmeden odaklanmasını ve kesme işleminin hassasiyetinin arttırılmasını sağlar.Ophir marka lensler, uygulama alanınıza ve ihtiyacınıza göre üç farklı özellikte üretilmektedir. Standart malzemelerde kullanılan lenslerin yanı sıra, yüksek miktarda yansıma yapan malzemelerin kesimlerinde, uygulama alanına göre önerilen Black Magic™ ve Clear Magic™ kaplamalı lensler ile daha uzun süreli kesimler gerçekleştirebilirsiniz.

 

Makinelerde oluşan lazer ışınının taşınmasını sağlayan aynalar, kesim kalitesine doğrudan etki etmektedir. Makinenize uygun aynalar hakkında bilgi almak için lütfen bizlerle iletişime geçin.