Sık Kullanılan Form Kalıpları

Sıvama

Genellikle, ince bir saca cıvata bağlantısı yapılırken veya içerisinden geçecek malzemeyi hizalamak için tercih edilir. İçerisinde kullanılacak cıvata standardı (M5-M6-M8 gibi) veya iç çap ölçüsü verilerek sipariş edilebilir.

Tırnak

Kenetleme veya bir merkeze göre referans alma işlemi için tercih edilirler. Tırnak kalıplarının birçok form şekli olduğundan, kullanmak istediğiniz işe uygun çizim oluşturabilir ya da bizlerle iletişime geçerek ortak bir çalışma gerçekleştirebilirsiniz.

Panjur

İçeride kalan bölgeyi havalandırmak ve görsellik katmak için kullanılır. Kullanılmak istenilen bölgeye uygun olarak farklı şekilleri bulunur.

Köprü

İp veya tel gibi malzemeler yardımı ile ürün üzerine gerekli nesneleri iliştirmek (panolardaki mühür gibi) veya referans nokta oluşturmak için kullanılır. Dairesel veya açılı form seçenekleri vardır.

RollerBall (Bilyalı Kordon Takımı)

En fazla tercih edilme nedeni, form sonrası sacın mukavemetini arttırmasıdır. Bu sayede aynı bölgede daha ince sac tercih edilebilmektedir. Bunun yanında sac üzerinde farklı geometrik şekiller oluşturularak, estetik açıdan ürünün kalitesini arttırır. 3 bilye ile çalışan takım, aynı özellikteki bilyeler takıldığında kordon çekerken, bir bilye küçültüldüğünde öteleme işlemi gerçekleştirir.

SheetMarker (Yazı Kalıbı)

Sac üzerinde istenilen şekil ve notları oluşturan kalıp setidir. Referans nokta belirlemekten, logo oluşturma işlemine kadar birçok alanda tercih edilmektedir. Alt tarafta sacın hareketine yardım eden bilye ve üst tarafta işareti oluşturan elmas uç ile çalışır. 3 farklı derinlikte markalama yapabilir.

Roller Solutions (Tekerlek ile Sürekli Form ve Kesim)

Özel çalışmalar için tasarlanmıştır. Rolling Rib ile kordon çekebilir, Rolling Pincher ile kesim izi oluşturabilir, Rolling Shear ile sürekli kesimler yapabilir ve Rolling Offset ile sac üzerinde öteleme yapabilirsiniz. Form genişliği ve yüksekliği ayarlanabilen bu takım serisi sayesinde üretiminizi özelleştirebilir ve rakiplerinizin önüne geçebilirsiniz.